LakГЎs, Г©pГјlet villamosГЎgi felГєjГ­tГЎs

Miért fontos az áramerősség kiszámítása?

Családi házak építésének egyik legfontosabb és leginkább megfontolást igénylő feladata az. A jelenlegi törvény szerint a teljesítmény kiépítése 32A-ig díjmentes. Amennyiben ezt meghaladja az igényelt áramerősség, akkor hálózatfejlesztési hozzájárulást kell fizetni. A regisztrált villanyszerelő képes megvizsgálni, hogy szükségünk van-e villamossági fejlesztésre és mekkora áramerősség (Amper) igényünk lesz. Lényegében a meglévő és leendő fogyasztóink teljesítményét (watt) fogja elosztani a rákapcsolt feszültséggel (volt): I = P/U, ahol az I az áramerősség (Amper), a P a teljesítmény (Watt), a feszültség (volt) pedig az U.

Egy fázisú, azaz két pólusú fi relé:

Névleges árama jellemzően 25, 40 Amper, leoldási árama 30, 100 mA, névleges feszültsége pedig 230V. Három fajtája létezik: bal nullás, jobb nullás és a dedikált nulla pólus nélküli. Gyakran lehet találkozni olyan fi relével, ahol az üzemi vezetők tetszőleges oldalra köthetők be, mert nincs dedikált pólusa a nulla vezetőnek. Az elosztótáblán két modulnyi helyet foglal el.

Három fázisú, vagyis négypólusú fi relé:

Esetében már a háromfázisú fi relé beszerelése kötelező. Névleges árama jellemzően 25, 40, 63 Amper, leoldási árama 30, 100mA, de meglehet akár 10mA vagy 300 mA is. Névleges feszültsége 400V. A háromfázisú fi reléknek két változatát használjuk: jobb nullás, illetve bal nullás kivitelezésűt. A nulla vezetőt mindig jelölik és csak a megjelölt helyre lehet bekötni. Az elosztószerkényben négy modulnyi helyet foglalnak el.

A védővezetőt TILOS a fi relén átvinni. Bekötés után mindenképp egy próbalámpával ellenőrizzük a feszültség meglétét, illetve azt, hogy a teszt gomb megnyomását követően megszűnik e a feszültség!

Munkafolyamatok

A munka első napja

Ez a nap az, amikor elkezdünk felfedezni. Leszereljük a biztosíték táblát, levesszük a szerelvényeket és megnézzük, mi van mögöttük. Megkeressük a régi nyomvonalakat, járatokat, többségében az új vezetékek is erre “futnak” majd. Ezen a napon dől el ténylegesen, mi hova kerül, ekkor jelölünk, s meglátjuk járható-e a korábbi vezetékezések nyomvonala.

A hangos rész: dugalj-helyek, horonymarás, vésés, fúrás-faragás 3-4 munkanapot igényel

Ez az egész lakásvillanyszerelés legzajosabb és legpiszkosabb része. A dobozhelyek kivésése, a hornyok marása és kivésése egy igazán embert próbáló feladat, mind a mi részünkről, mind a lakók részéről. Ezért nyomatékosan kérjük, hívjátok fel a lakók és a szomszédok figyelmét arra, hogy általában 3-4 napig, munkaidőben végezük el.

Dobozok, kábelek helyükre kerülnek, építési feladatok 2 munkanapot igényel

Az utolsó 2 nap a munkafolyamatok legjobb része: az építés. Ekkor tesszük helyükre az MM fal-vezetéket csöveket, kötő és szerelvény dobozokat. behúzzuk a vezetéket.), a festőnek már csak a réseket kell kiglettelnie, és simává kell tennie a felületet. A kész, kötődobozokban elkötjük a vezetékeket, helyére kerül a biztosítéktábla, és tesztelünk a kiépített hálózatott.

A felújítás végeztével szerelvényezés 1 munkanapot igényel

A festés után. a konnektorok, kapcsolók, lámpák, használatra készen a helyükre kerülnek. A lakás elektromos szempontból késznek nyilvánítható lesz.